1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Sajnos ez szemhéjszéli daganat, ami pigmentált. Operáltassák le és kérjenek szövettani vizsgálatot a pontos diagnózisért. Ajánlom, hogy egy vér laborvizsgálat, mellkas röntgen vizsgálat és hasi ultrahang vizsgálat is legyen a műtét előtt. Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után? Állatok a rendelőben - a biztonságos műtéti altatás technikája Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Korszerű állatgyógyászati daganatterápia a deutériummegvonás elvén
A megfelelő féreghajtó az állatban lévő férgeket 1 napon belül elpusztítja. A petékre nem hat ezért 2 hét múlva ajánlott megismételni a kezelést. Kötelező védőoltás és féregtelenítés Közösen a belső élősködők elleni küzdelemben
Az adagja 1g/testsúly kg és 3 napon át kell adagolni.A fecskendőn látható beosztás 1 g ferdocatnak felel meg. Bolhairtás egy percben Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A képen látottak nem utalnak gyulladásra, sérülésre. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat, kenetvétel, illetve annak eredménye adhat.
A sok " érzékeny" éppen jót jelent.