1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Láttam már ilyet, nem csak macskáknál, hanem kutyáknál is (a sajátjaimnál is). Még azt sem mondanám, hogy ez ritka dolog lenne. Szerintem viszont ennek nincs jelentősége, és ha csak nem kapcsolódik hozzá más tünet is, vagy valamilyen működészavar, akkor nincs tennivaló vele.
Kedves Magdi! Mindenképp azt javasolnám, hogy vizsgáltassa meg a cicát az állatorvosával, mert sok minden (keringési elégtelenség, májelégtelenség, veseelégtelenség, egyéb) lehet a háttérben és nem fiatal a cica. Vérvétel alapból javasolt ilyen korú állatoknál. Dr. Fux Attila Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Kedves Gazdi! Én ezt még nem gondolnám nagyon aggasztó mennyiségnek, de tény, hogy egy kicsit határeset. Nálam is vannak makk egészséges babanyuszik, akik szintén ilyen sokat isznak és pisilnek is. Ha sokat szénázik és attól szomjas, akkor az is lehet egy ok. Sok pisit eredményezhet azonban akár egy rossz fogacska is(pl hátsó örlők), vagy akár vesebetegség, de nem gondolnám, hogy ezek babanyusziban jellemzőek. Inkább kicsit később szokott ez előfordulni. Ezek kiszűrésére teljes szájüregi vizsgálatot, vagy vérvizsgálatt szoktak javasolni. Jó nyuszizást Meier Kriszti Mivel és hogyan etessük a nyulat? Nyuszika tízparancsolata - avagy hogyan tartsunk otthon nyulat? Tippek a nyúl ápolásához
Azt javaslom hogy próbáljanak megy egy a fajtájának és korának megfelelő másik tápot vagy esetleg egy harmadikat is.Valamelyik biztosan ízleni fog. A reszelt almától nem várható semmilyen probléma tehát az a módszer is maradhat. Mit egyen a kutya? Kutyatáplálás helyesen Jutalomfalat: mennyit kaphat a kutya? 10 zöldség és gyümölcs, amit imádna a Te kutyád is
Kedves Ati! Igen a képen egy campbell-királysikló van (Lampropeltis triangulum campbelli). A körülmények jók! Legyen egy nagy vizestál is, amibe be tud feküdni. A kiolvasztott egeret (szárazra törölve, hogy ne ragadjon rá forgács vagy fadarab, ami bélelzáródást okoznat) csak tegye be a terráriumba, esetleg csipeszről is oda adhatja. Még frissek az élményei, ezért 1 hetet várjon az etetéssel. Kígyók a terráriumban: a vörös királysikló Tejkígyók és királysiklók