1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Természetesn azt javaslom hogy vigyék el állatorvoshoz aki majd megvizsgálja ha kell labor vizsgálatot is végez/tet/ és ez alapján megállapítja hogy van-e valamilyen betegség és szükséges-e gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Ha egy tengerimalacon betegség tünetei látszanak az sajnos nagyon nem jó jel, mert ameddig csak tudják titkolják, ha rosszul vannak vagy betegeskednek. Ha a malacka egyedül van tartva, akkor az is lehet, hogy csak a magányba betegedett bele. De mindenekelőtt el kellene őt vinni egy általános kivizsgálásra egy egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvoshoz. Ha az orvos szerint egészséges, akkor meg kellene próbálni társat találni neki, egy pici lányka, vagy ivartalanított hím malacka személyében.
Kedves Máté! Ha van étvágya és a páncél nem puhul, akkor semmi gond nincs.
Lehetséges táplálék intolerancia. Érdemes lenne legalább 4-6 hétig hypoallergén táppal etetni. Állatorvosok, állatpatikák forgalmazzák. Nyersen semmiféle húst nem ajánlatos etetni. Még több macska hasmenés probléma>> Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel!
Az a sajnálatos helyzet van, hogy én így nem igen tudok segíteni. Lehetséges, hogy a kutyájának nincs semmi komoly baja, de ugyanilyen esélye van annak is, hogy esetleg valami komolyabb ok állhat a tünetek hátterében. A megvastagodott bélfal annak a jele, hogy a bélben gyulladásos folyamat zajlik. Nem a vastagabb bélfal a baj, hanem a bélgyulladás. A gond szerintem most az, hogy vannak megállapított tünetek, de nincs diagnózis, nincs összerakva (vagy inkább megfejtve) ez a rejtvény. Jobb ötletem, ill. javaslatom nincs annál, minthogy továbbra is vinni kell az állatorvoshoz, ha nincs rendben, és tovább kell vizsgálni, keresni a bajok okát. Kutya bélproblémák