1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Több cikkünkben is foglalkoztunk már a témával és Dr. Háziállat rovatunkban is több megválaszolt kérdésünk van erről a témáról. Nem kell megválnod a cicádtól. Olvasd el alábbi cikkeinket.
A vedlés megterheli a szervezetet, ilyenkor könnyebben felborulhat a baktérium flóra egyensúlya, a káros baktériumok túlsúlyba kerülhetnek. Mivel ilyenkor egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés a leghatékonyabb megoldás és ezek a gyógyszerek többségükben vénykötelesek, mindenképp ajánlott az állatorvos felkeresése.
A kis mennyiségű élesztő nem, hogy nem árt, hanem kifejezetten hasznos a kutyáknak. Nagyon jó B-vitamin forrás, jót tesz a szőrnek, bőrnek. Ilyen mennyiségtől egészen biztosan nem lesz semi baja.
Csak az ijedelemtől ilyen tünetek biztosan nem alakulnak ki. Azt, hogy mi lehet a gond, csak a cica és főleg a szája alapos vizsgálata után lehet megmondani. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!
Olvasd el a kiskutyák oltásairól szóló cikkünket!