1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ahogy az állatorvos úr már az előző kérdésednél is javasolta, teknősödet sürgősen vidd el állatorvoshoz, ezek a tünetek nem olyan betegségre utalnak, amelyet egy internetes tanácsadással keresztül meg lehet "gyógyítani"!!! Ahogy a doktor úr, mi is azt javasoljuk, hogy azonnal vidd hozzáértő állatorvoshoz a teknősödet!
Egy határozott mozdulattal rántsa le a lógó karmot,majd Betadine oldattal ecsetelje a csonkot. A karom később ki fog nőni. Ha ezt nem meri saját kezűleg végrehajtani,vigye el őt állatorvosához.
Sajnos sok videót lehet látni a különböző videómegosztó portálokon, melyekben a tengerimalacok köröket úsznak a fürdőkádban vagy medencében. Én ezt nem úszásnak nevezném, sokkal inkább az életéért küzdő állat ösztönös kapálózásának. A görények úszási képességeiről nem tudok nyilatkozni.
Elkövették az egyik leggyakoribb hibát - büszkén megdicsérték az egyébként is domináns kedvencüket az agresszív viselkedéskor. Ezért a kutya átvette látszólag a falkavezér szerepét és azt próbálja fenntartani a morgással, vicsorgással. Ez egyébként valószínűleg nehezére esik, hiszen olyan terheket ró az eb ezzel önmagára, amelyek egy nagy részével nem tud megbirkózni. Mivel nem tudja sem ellátni a családot élelemmel, sem utódokat nem tud a falkán belül nemzeni... Viszont meg tudja védeni a családot a betolakodóktól. A fentiek alapján talán érthető, miért ekkora a vircsaft a kapunál ;-) Jó hír: ez egy tanult magatartásforma. Leszokni róla ugyanúgy tanulási folyamat. Amennyiben be tudják tartani a Hogyan legyek falkavezér? című cikkben leírtakat - következetesen, rendszeresen, mindig - akkor jó esélyük van arra, hogy visszavegyék a falkavezérséget és ezzel egyben tehermentesítsék is kutyát, amely ettől lelkileg jóval kiegyensúlyozottabbá válik. Figyelem: a cikkben leírtak csak akkor fognak sikerre vezetni, ha MINDEN családtag ugyanúgy betartja ezeket a lépéseket. Tehát nem csak az édesapa, hanem mindenki. (Az átnevelés idején ne hagyják kettesben a gyermeket felügyelet nélkül a kutyával.)
Úszórothadás önmagában vagy valamely betegség másodlagos fertőzéseként, vagy akár mechanikai sérülés is lehet. Sokkal több információra lenne szükség a tartási körülményekről és egy kép is segíthetne. Ezek nélkül annyit lehet mondani, hogy az úszórothadást a metilénkék, mint általános fertőtlenítőszer általában meg szokta állítani, de a valódi problémát (és okot) meg kéne állapítani a különböző kezelések megkezdése előtt (hogy biztosak lehessünk abban, mit kell gyógyítani). Olvass tovább! Hogyan kell az aranyhalat tartani? A kerti tó téliesítése - így csináld!