1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Egyet értek a Kollégával: ha nem gyógyul a terület konzervatív kezelésre, a műtéti megoldás látszik a legcélravezetőbbnek (kiegészítve kórszövettani vizsgálattal). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nagy valószínűséggel arról van szó, hogy az állat még nem szokta meg az új környezetét. Türelemmel és szeretettel bánjanak vele, és akkor minden bizonnyal nemsokára megszűnik a valószínűleg félelem ill. stress által kiváltott nyávogás és menekülés.
A teendő egyértelmű: SOS állatorvoshoz fordulni és megvizsgáltatni a cicát!
Az egyiptomi tüskésegér várható élettartama kb. 3 év.
Tulajdon képen mindenfélét lehet nekik adni, ami puffasztja, azt kerülni célszerű. Ilyen a káposzta. Ami puffaszt és borzalmas szaga van a nyúlbogyónak tőle. Salátát is mértékkel vagy sehogy mert tele van vegyszerrel ami veszélyes lehet rá. Amit szeretnek nagyon az a zöldek, alma, banán, répa, cékla nyersen.