1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ez kifejezetten olyan kérdés, amelyre vizsgálat nélkül igazán komoly választ nem lehet adni. Lehet, hogy csak habzsolva eszi a finomságot, többet is mint kellene, de komolyan számításba kell venni a gyomorban elfekvő idegen anyagokat a szőrgombóctól a szalámihéjig. Ne sokig halogassa az állatorvos felkeresését.
Sajnos ezt így nem lehet megmondani. Egy ilyen műtét után kb. 24 órával már teljesen jól kellene működnie. Ha ez nem így van, annak sok oka lehet. Sürgősen vigyék vissza őt oda, ahol operálták és kérjék az alapos vizsgálatát, kezelését!
Ecetbe mártott ronggyal próbáld meg.
Az édes mézes magok arra csábíthatják a madarat, hogy többet egyen belőlük, mint ami egészséges. Ha elhízik, abba belepusztulhat. Az egészséges madár úgy pihen, hogy az egyik lábát felhúzza.
Vegye ki a hímet és vizsgálja meg, mi lehet a baja. Lehetséges, hogy a tojó bántotta. Szükség esetén vigye állatorvoshoz. A tojó egyedül is képes felnevelni a fiókákat.