1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A képek alapján vannak benne leonbergi jegyek, de nem egyértelmű, más fajták is számításba jöhetnek. Ezért jó lenne, ha elhoznánk a Rendelőnkbe, ahol nagy valószínűség szerint megállapítható lenne, és tanácsot is tudnánk adni a neveléséhez, kezeléséhez..
A nőstény macska ivartalanítása 10-14 ezer forintba kerül állatorvosi rendelőtől függően. Érdemes figyelni az ivartalanítási akciókat! Most a Zöld Zebra szervez egyet: http://www.zoldzebra.hu/hu/files/downloads/doku/ivcipakc_200911_12.pdf
Ha kétségei vannak az állatorvosuk diagnózisával kapcsolatban, akkor javaslom egy fogászati szakrendelés felkeresését. Ha ilyen nincs a környéken, akkor egy másik állatorvosnak is megmutathatja, kikérve az ő véleményét is.
Légúti problémákat okozhat baktérium feldúsulás, vagy idegen tárgy (alomhoz használ homok, granulátum, vagy fészekanyagként kapott forgácsdarabka) elakadása, esetleg akár élősködő is. Érdemes állatorvost felkeresni a légutak átjárhatóságának ellenőrzése, esetleg antibiotikum kezelés céljából.
A viaszbőr színe a hullámos egész élete során fog változni (vagyis nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy pl. a hím viaszbőre kék, a tojóé barna). Ivarérettség tekintetében a hímek általában később érnek, de a fiatal tojókat jobban megviseli egy korai fejlődési stádiumban történő továbbszaporítás. Legalább 10 hónaposak legyenek a madarak, mikor költőodút kapnak.