1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A kutya ezt azért csinálja, mert túlzott a szexuális dominanciája, vagy a domináns magatartásformák közül csak vagy főként ezt tudja érvényesíteni. (Feltehetőleg el van kényeztetve, és soha nem lett megbüntetve vagy más módon jelezve számára, hogy ez ´nemkívánatos viselkedés´ !) Megoldási lehetőségek: • ivartalanítás • az általános dominancia visszaszorítása • a szexuális dominancia elleni tréning • rangsorbeállítás Végül egy kérdés: miért hagyta ezt a viselkedését a kutyának már kb. 2 éve ?
Igen, az ivadékok színezete pedig változó lehet, a szülők genotípusától függően.
A karmosbékák fogságban viszonylag könnyen etethetők. Legtöbbször szinte mindent megesznek, amit találnak. Gyakori eleségek a következők: vörös szúnyoglárva, tubifex, kishalak, tücsök, viaszmoly lárva, lisztkukac, légy, stb. Az eleséget, lehetőség szerint, élő állapotban célszerű felkínálni. Érdemes inkább többször kevesebbet adni nekik, mintsem egyszerre nagy mennyiséget. Fontos figyelmet fordítani az eleségállat megfelelő méretére, valamint a békák vitamin és ásványi anyag ellátásra is!
A hányást egy ilyen idős kutyánál rendkívül sok minden okozhatja, ezért azt javaslom, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát és ne bocsátkozzunk találgatásokba. Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Valószínű, hogy a madárka a kora miatt került ilyen legyengült állapotba. Ivóvizébe "B" vitamint kellene oldani, ez némileg felerősítheti. Érdemes lenne Baytril, vagy más hasonló széles spektrumú antibiotikumos oldattal itatni. Külön "C" vitamin kiegészítésre nincs szükségük a papagájoknak, mivel azt képesek a szervezetükben szintetizálni. Ha váladékos megfázásos tüneteket nem mutat, akkor nem kísérleteznék Aspirinnel (főként, mivel nem tudom, miként reagálna a papagáj szervezete a szalicilre)