1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Nem írta a kutya nemét, de feltehetően a 3 utcával odébb nagy a szexuális motiváció. Eredményes tréning hasonló esetekben csak az ivartalanítást követően lehetséges !
Lefedni, letapasztani a sebet nehéz ügy, de az esetek nagy részében nem szokták bántani a sebüket. Az orrvérzést nem hiszem, hogy a tumor okozza. Ha az okozná, akkor az már komoly áttétek meglétét feltételezné. A fogságban (otthon) tartott patkányok 3-4 évig élnek átlagban, de én is láttam már ennél idősebbet.
Kedves Állatbarát! A körmöt általában nem kell vágni, mert magától kopik. Ha valami oknál fogva túl hosszúra nő, és zavarja az állatot a mozgásban, csak állatorvos teheti meg a műveletet. A fogak túlnövése ellen valamilyen gyümölcsfa (alma, körte, cseresznye) megtisztított ágait lehet odaadni neki, hogy azt rágcsálja, és ezzel koptassa fogait. Üdvözlettel: dr. Varga József
Ezen nem segít gyógyszer, mert feltehetően a tünet a kutya elkényeztetésével, a tartási körülményekkel, a hiányzó hierarchikus falka-sorrenddel és az ezekből eredő domináns viselkedéssel magyarázható. Következetes nevelés, a tartási körülmények megváltoztatása, rangsorbeállítás - eredményre vezet. Ezt természetesen, szükség esetén lehet támogatni különféle alternatív állatgyógyászati szerekkel. Tapasztalataim alapján egy 4 éves csivava biológiai és állatviselkedési szempontból nagyon kis eséllyel lehet igazán agresszív !!!
Érdemes lenne felkeresni a Szent István Egyetem egzotikus állat osztályát, ott esetleg a röntgen képen láthatnak olyat is, amit szabad szemmel az eddig felkeresett állatorvosok nem láttak. Persze lehet, hogy nem emésztőszervi elváltozásról van szó, étvágytalanságot okozhat daganatos megbetegedés (ami a röntgenen kiderül), sőt lelki okai is lehetnek (például vannak tengerimalacok, akik társuk elvesztése után nem akarnak enni). Átmenetileg kapjon 3-4 csepp cseppet az ivóvizébe, de bárhogy is legyen, javaslom kisállatokra szakosodott, megfelelő felszereltséggel rendelkező állatorvos megkeresését!