1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Sajnos semmilyen információt nem közöl a tartási körülményekről, ennélfogva lehetetlen megmondani, hogy mitől pusztulhatott el az aranyhal... A hazaszállítás során megsérülhetett, túl nagy hőingadozásnak lehetett kitéve, nem bírhatta az akváriumi körülményeket (amikhez már a másik hal esetleg hozzászokott), stb... számos lehetőség van. A másik aranyhal "buborékevése" alatt feltételezem azt érti, hogy néha, amikor a felszínre úszik "megkóstol" egy-egy buborékot - feltehetően élelemnek véli, ez normális viselkedés.
Sajnos így látatlanban nem tudok diagnózist felállítani. Nem biztos, hogy verés okozta, lehet, hogy valamilyen fertőzés, de ennek kiderítéséhez további vizsgálatok szükségesek. Mindenféleképp forduljon állatorvoshoz.
Ha az ilyen bőrgyulladás fertőző oktanú lenne, akkor már több társán is jelentkezett volna hasonló tünet. Lehet, hogy ő a gyenge a csapatban, és többiek őt verik. Biztonság kedvéért érdemes lenne elkülöníteni, és kezelni - ez utóbbit azonban állatorvosával egyeztetve.
Bár igen súlyos parazitás fertőzés mellett nem zárható ki az elhullás lehetősége sem, nem biztos, hogy a soványság, ill. elhullás oka ez volt. Jó lett volna, ha az elhullott állatot felboncoltatta volna, mert akkor a másik eredményesen kezelhető lett volna. A "fokhagymás" módszer ma már a múlté - nem érdemes kísérletezni vele. Kiváló antiparazitikumok állnak már rendelkezésre, és nem is drágák.
A képek alapján maine coon, vagy norvég erdei macska, vagy ezen fajták keverékei jönnek számításba. A pofán belüli pigment nem jelez fajtatisztaságot. A cica egyébként nagyon szép, fajtától függetlenül. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós