1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ma már kitűnő allergia vizsgálatra van lehetőség vérből. Kétségtelen, hogy nem olcsó, de jó. Érdeklődjön állatorvosánál.
Őszintén szólva így képről elég nehéz megállapítani, milyen fajtákból lehet. A szőre yorkie, a lába tacsi, akár ezek keveréke is lehet. De lehet még spániel-tacsi, esetleg schnauzer, vagy terrier keverék is lehet, mondjuk tacsival. Kérdezze meg a kozmetikust, aki nyírta, mert ő jobban látja a kiállását, és a szőre minőségét is, ami sokat segíthet a meghatározásban.
- Az Ön által elképzelt anyaggal elképzelt módszer ellenkezik "Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998 évi XXVIII. számú törvény" rendelkezéseinek több pontjával is, ezért ennek kivitelezését határozottan nem tanácsolom. - A kutyatartás rendjét az adott Önkormányzat jegyzője szabályozza. - Egy ´neveletlen´ kutya, nagy valószínűséggel nem jogi alap bármilyen hivatalos korlátozásra. - A kutya jellemét, karakterét, környezetével szemben tanúsított viselkedését le tudjuk tesztelni, és a felmérés eredményét írásba rögzített formában átadni. Egy ilyen felmérést a kutya tulajdonosának felkérésére végzünk, a költsége: 10.000,- Ft (+ útiköltség 50,- Ft/km) - A kutya környezetében és a vele közös élettérben élők (beleértve a születendő gyermeket is!) épségéért, biztonságáért és zavartalan életének biztosításáért a kutya tulajdonosa a felelős és nem maga a kutya.
A fajok együtt tartásáról az akvaristák szakvéleménye nem egyezik. A megfelelő társításhoz a halak igényeivel kell megismerkednünk (ehhez kiindulópontnak akvarisztikai szakirodalom lapozgatását javaslom), majd amint kiválasztottuk az azonos igényű fajokat, amelyek tetszenek, kiválaszthatjuk, hogy melyiket-mivel lehet tartani. Javaslom, hogy a fajták kiválasztásakor érdeklődjön a kereskedésben!
Véleményem az , hogy a kutyus hibás lábállása sokban javul az életkor előrehaladtával. Sokféle kálcium és egyéb táplálékkiegészítő van forgalomban, viszont ennél nagyobb szerepe van a chondroitin sulfát, glukózaminoglikan tartalmú készítményeknek (pl. Arthronis pulv). Talán az ilyen hatóanyag tartalmú készítmények többet segítenének. Emellett fontosnak tartom a kevésbé intenzív felnevelést ami "super premium" tápok visszafogott etetését jelenti. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert