1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Üdvözlöm! Azt gondolom, főleg a kezelőorvos véleményére hallgassanak, ő most mindannyiunknál többet tud kutyájuk esélyeiről. A gyógyszerek beállítása, a tünetek mérséklődése lehet, hogy kicsit hosszabb időt vesz igénybe, de ismétlem, ebben az esetben forduljanak bizalommal állatorvosukhoz, és kérjék ki őszinte véleményét a kutya esélyeiről.
T. Gazdi! Megértem az aggodalmát, de ezt a kolléga nem mondta el??? Miért nem kérdezték meg Őt??? Most tényleg az alapján fog dönteni, hogy mikor fordul állatorvoshoz, amit itt most leírok??? És ha nem pontosan fogalmazok, vagy kifelejtek valamit? Különben sajnos nem tudom részletesen és pontosan leírni az ivartalanítási műtét összes szövődményét és a komplikációk minden tünetét. Ez a fórum nem is erre való. Véleményem szerint ma is vigye vissza a kollégához, ezzel nem kockáztat semmit és felteheti a kérdéseit. Sok sikert.
Minél hamarabb állatorvoshoz vinni!
Kérje külön e-mailben az ebben a témában megjelent részletes szakmai írásom !
A kutyák és a macskák többségének hasmenése, de legalábbis lágyabb bélsara lesz a tehéntejtől, ugyanis nem tudják kellően megemészteni azt. Az, hogy a tej emészthetősége felnőtt kutyája számára nem megfelelő, nem jelenti azt, hogy esetleg nem ízlik neki: például, ha valaki lisztérzékeny, attól még elképzelhető, hogy szeretné a kenyeret, de sajnos mégsem ehet.