1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Egyrészt hosszú távú kezelésre, másrészt roham megszakításra is vannak megfelelő gyógyszerek, amelyek segíthetnek. Keresse fel állatorvosát, hogy eldönthesse, milyen gyógyszeres kezeléssel lehetne kutyáján segíteni.
Már két napja? Sürgősen vigye állatorvoshoz, az első nap ezt kellett volna tenni!
Mindenekelőtt - ahogy írta is - azt kellene tudni, mi okozta a vakságot, illetve hogy milyen elváltozás történt, ami ezt előidézte. Ezt azonban csak részletes szemészeti vizsgálattal lehetne eldönteni. Ezért ha a végére akar járni, feltétlenül szemész specialista felkeresését javaslom. Nem árt tudni, hogy a szemészeti (speciális) vizsgálatok a szokásos vizsgálati díjak többszörösébe is kerülhetnek.
A tünetek alapján megfelelő kisemlős specialistához kellene vinni a hörcsögöt, Budapesten több ilyen szakember is található, interneten elérhetők.
Lehet, hogy ő is kapott a méregből! Sürgősen vigye állatorvoshoz!