1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Előfordulhat ritkán ciklustól eltérő rendellenes ivarzás. Ez esetben alapos kivizsgálás szükséges a hormonális és ivari működés esetleges rendelleneségeinek feltárására állatorvos segítségével.
Állatorvos látta már? Közvetlen a baleset után azonnal el kellett volna vinnie! Minél előbb keressen fel egy kollégát!
Ha nem kíván szaporulatot, akkor érdemes külön választani őket.
A legtöbb szót elsajátított papagáj, egy hullámos. Nálunk is van olyan 8 hónapos hím, amelyik 15-16 szót tud, ebből néhányat, például a köszönést, megfelelő időben alkalmazza is(éppen itt van a hátam mögött és a kanári trillázást gyakorolja). Vagyis a hangutánzó képességük egyedfüggő, de kiemelkedően jól beszélő madarak is kerülnek ki a fajtából. A sokat "gagyarászó", a többiektől félrehúzódó hím fiókákból kerülnek ki a legjobban "beszélő" papagájok. Ha fogékonyak hangutánzásra, akkor akár már a másfél-két hónapos szelíd madarat is meg lehet tanítani pár szóra.
Minden további nélkül.