1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Komplex parazitaellenes kezelés javasolt Nyomelem,-ásványianyag pótlás szükséges Bizonytalan az oktan, ha nincs javulás, állatorvosnak meg kell mutatni
1./ 3-4 x 30- 60 perc / nap intenzív elfoglaltság biztosítása a kutyának 2./ benti alvó/pihenőhely kialakítása
Attól, hogy a múltban volt valamilyen bőrbetegsége, még nem azt jelenti, hogy ez ugyanaz a betegség. Egy bőrproblémának sokféle oka lehet, a külső élősködőtől, a gombán át, belső szervi, hormonális okok. Javasolnám hogy vigye el a legközelebbi kollégához és közösen derítsék ki az okot. Érdemes lenne az okot is kideríteni, nem csak a tünetet kezelni.
Csak akkor vállalkozzon a fióka felnevelésére, ha azt a szülei nem etetik! A papagájok kézzel nevelésére ma már igen jó összetételű, langyos vízzel (37-40C fok közt) hígítható tápok vannak. Ilyenek például a NutriBird, vagy a Kaytee termékek.