1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Tudtommal sajnos hazánkban nincs erre lehetőség, csak kisállatok esetében van hamvasztás. A megoldás legálisan általában az ATEV nevű cég szokott lenni, amely állati hullák elszállítására szakosodott, és helyben kell érdeklődni az elérhetőségük iránt, több kirendeltségük van országszerte. Az ezzel járó, településtől függő, esetenként tetemes költségekre lehet állami támogatást kérni, bár nem egyszerű az eljárás.
A furcsa tünetek viselkedészavarra utalhatnak. Javasolt lenne a macska ivartalanítása.
Kedves Zsuzsa! Minden, ami nem megszokott, az kórósnak tekintendő. Tehát nem az a kérdés, hogy beteg-e a madár, hanem az, hogy kell-e, lehet-e kezelni. Ehhez azonban látni kellene a problémát. Lehet, hogy csak odatapadt, besűrűsödött szemváladék (csipa), lehet, hogy valamilyen szövetszaporulat ("árpa", daganat). Forduljon a helyi állatorvoshoz, aki szükség esetén megadja a legközelebbi specialista elérhetőségét. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán
Üdvözlöm! A megnagyobbodott hasú macska esetében sajnos csak azt tudom mondani, hogy egy hasi ultrahang vagy RTG, illetve a hasüreg tartalmának vizsgálata (egy tűvel történő mintavétel) nélkül nem lehet pontosat mondani, mindenképp el kéne vinni állatorvoshoz. A másik macska esetében számos bőrprobléma (pl paraziták, allergia, stb) felmerül,. szintén meg kéne vizsgálni, esetleg mintát venni a füléből (fülrüh?). Javaslom, keressen olyan állatorvost, aki megvizsgálja a macskát.
Az optimális hőmérséklet meghatározása legegyszerűbben egy hőmérő segítségével lehetséges. Az ideális hőmérséklet leopárdgekkó számára kb. 26-32 fok. Talajfűtők számtalan méretben és teljesítményben léteznek, így érdemes egy terrarisztikai szaküzletben érdeklődni, hogy melyik típus a legmegfelelőbb az adott körülményekhez. Izzóból is többféle létezik. A keletkező hőmérsékletet az izzó teljesítménye és az elhelyezés távolsága is befolyásolja. Hőmérő nélkül nem lehet ezeket pontosan megállapítani!