1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Gazdi! Tudomásunk szerint szúnyogok ellen csak az Advantix spot-on használ, egyes fajok ellen 2 hétig, mások ellen 4 hétig. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az éjszakai nyugtalanság nem valószínű, hogy a víz hőmérséklete miatt jelentkezik, bár gondolom, a mostani rossz időben újra bekapcsolta a vízmelegítőt, és így látja, hogy változott-e a helyzet. Valamilyen szokatlan hangra vagy fényre gondolnék. Ha rendszeresen eszik a kisebb teknős, nem valószínű, hogy beteg. Az egész kishal a legjobb táplálék a számára, a másik nem tudom, mit kap még a kishalakon kívül. A hímek kisebbre nőnek, lehet, hogy azért kisebb, mert hím. Táplálékuk 90%-át alkossák kishalak, ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényt.
T. Gazdi! Célravezető lenne egy bélsárvizsgálat ami tisztázná a parazitózist. Ha ez negatív, akkor a sebes cicát megnézetném macska AIDS és leukózis teszttel is, mert ez a két betegség tipikusan rossz immunrendszerű állapotot hoz létre. Üdvözlettel: Dr.S.R.
Főleg az ivarérett korba lépés a jelenség oka, ami valószínűleg még valamilyen szintű elkényeztetéssel és/vagy rangsorproblémákkal is összefüggésben lehet. A kis testű, ún. társasági- vagy ölebek kategóriába sorolható, főként lakásban tartott kutyafajták esetében kb. 50-90%-os eredménnyel működhet, - a manapság nagyon divatba jött a természetes kutyatartást helyettesíteni próbáló valamilyen alom, vagy kutya WC, kutyapelenka.Azonban egy vadászkutya fajtánál egy hasonló siker nagyon kevés reménnyel kecsegtet. Gyakorta találkozom hasonló esetekkel. Igazi megoldást az jelent, ha napi 3-5 alkalommal sétálni, játszani viszik, foglalkoznak vele valamint minden ébredés, evés és játék után azonnal lehetőséget biztosítanak a kutyának természetes közegben az ürítésre. A kertbe tegyenek szagmintát a vizeletből.
Be lehet oltani, és érdemes is. Normális esetben egy egészséges állat meg sem érzi az oltást. Üdv: Dr Fekete Balázs