1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A leírt problémát több dolog is okozhatja. A fajta miatt javasolnám a kutyus kardiológiai kivizsgálását. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Kedves Gazdi! Sajnos számos betegség okozhat meddőséget macskában, ezek közül nem egy súlyos beszámítás alá esik. Az ön által említettek a panleucopeniát juttatják eszünkbe, emellett azonban lehet más probléma is a háttérben. Példaként említenénk mindenféle vetélést okozó állapotot, a nemi utak daganatait, az emberre nézve is fertőző Toxoplasmosist, a macskák leucosisát. Mindenképpen keresse fel állatorvosát egy konzultáció erejéig! Magyarországon a macskapopuláció létszáma igen magas, rengeteg a kóbor, oltatlan, beteg macska. A menhelyek zsúfolásig telve vannak egészséges és beteg macskákkal. Mint állatorvosok és felelős állattartók úgy gondoljuk, hogy nincs szükség a macskalétszám további növelésére, ezért mindenképpen javasoljuk az ivartalanítást. Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet
Én is üdvözlöm! Bár nem ismerem elég alaposan az esetet, de az elmondás szerint a vékonybelet nem kellett megnyitni az idegentest eltávolításához. Így kicsi az esély, hogy szűkület, vagy letapadás, esetleg szögbetörés alakult volna ki, ami persze a vékonybelet érintené, most pedig a vastagbelekben jelentkezik pangás. Tehát inkább itt kell keresi az okokat. Ha az étrendi lehetőségek már kimerültek, akkor érdemes egy kontrasztos röntgent, esetleg egy colonoszkópiát végeztetni, ami megmutatja, hogy a vastagbelekben nem alakult-e ki ún. megacolon, vagy valamilyen polip. Ha a folyamat tartósan fennáll, akkor mindenképpen keresse föl állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló F.
Kedves Erika! Nem ajánlott, mivel a disznózsír molekulái nagyobbak a macska által fogyasztható egyéb állati zsírokhoz viszonyítva, ezért a disznózsír megemésztése nagy megterhelést jelent a cica apró szervezetének.
Kedves Petra! A körömletörés gyakori a teknősöknél, és általában nem jelent problémát, vissza szokott nőni. De figyelni kell a helyét, és ha megduzzad, akkor állatorvoshoz kell vinni.