1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Fénykép alapján tudnék segíteni a teknős nemének megállapításában. Ez alapján csak idősebb teknősök nemét lehet megállapítani, a fiatalok nemét nem lehet biztosan megmondani. A haspáncél piros elszíneződése bakteriális fertőzés jele lehet, ezért állatorvoshoz kell vinni a teknőst.
Kedves Gazdi! A toll és a bőr laboratóriumi vizsgálata választ ad az okra és a kezelésre is! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Georgina! Jobb lenne a kutyát egy állatorvoshoz elvinni,aki szakszerűen eltávolíthatná a bennmaradt részeket és lefertőtleníthetné a csípés helyét.A kullancs a kutyát többek között a babéziózis és a Lyme-kór nevű betegségekkel is megfertőzheti,ezért ilyenkor ajánlatos a kutyát megfigyelni,hőmérsékletét naponta megmérni.A hőmérséklet emelkedése,bágyadtság,véres vizelet jelentkezése esetén azonnal állatorvoshoz kell fordulni!
Javasolom a legközelebbi kolléga meglátogatását, vele esetleg bőrkaparék, egyéb kiegészítő vizsgálatok kérését. Üdv
Kedves Salemmacs! Jó lenne tudni hogy egy egészséges fog estt-e ki valamilyen baleset miatt vagy egy beteg fog a fogmeder gyulladása vagy más ok miatt.Hogy teljes egészében kiesett,vagy egy része még bent maradt,hogy a helyén kialakult-e gyulladás vagy sem.Általában a fog kiesése után annak helyén az íny záródik és semmilyen beavatkozást nem igényel.Ha nem így történik és a fog helyén gyulladás alakul ki,akkor állatorvoshoz kell fordulni a cicával.