1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A lehetséges okokat kérdésében felsorolta már: Überreiter szindróma, szaruhártyagyulladás (krónikus), szárazszembetegség, úgyhogy feltétlen keressen fel egy másik állatorvost vagy szemész specialistát, aki tudna segíteni, de arról tudnia kell, hogy ezek közül az összes hosszú, akár életfogytig tartó kezelést, kontrollt igényel.
A görög teknősöket csak akkor szükséges feltétlenül teleltetni, ha kifejlett példányokról van szó, amelyeket tenyészteni szeretnénk. Az egészen fiatal példányokat nem javasolt teleltetni. A teleltetés mindig kockázattal jár, ezt mérlegelni kell. Ha valamilyen betegség lappang a teknősben, előfordulhat, hogy tavasszal nem ébred fel. Teleltetésre olyan helyek alkalmasak, ahol folyamatosan 5-8 fok közötti a hőmérséklet. Nem fagyhat, és nem mehet a hőmérséklet tartósan 10 fok fölé. Hideg pincék vagy vízóraaknák megfelelőek lehetnek.
Nagy valószínűséggel bolha mászkált a cicán.Ajánlatos lenne a szakemberhez fordulni,ő bizonyosan megállapítja a mászkáló "valami" mibenlétét és a szükséges kezelési módot is.
A játékos harapdálás a kutyák természetes viselkedési formája, aminek, - többek között, - az erőpróbálgatáson kívül a fogváltás is az oka. Ajánlom figyelmébe "Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA" című könyvét.
A macskanátha jellemzően csak macskákat fertőz.