1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A szívbetegség valóban okozhat köhögést (természetesen más oka is lehet, de amennyiben egy ilyen diagnózis született, nyilván ebben az esetben ez az ok - ezt kell kezelni).
A bőr megbetegedésének sok oka lehet. Lehet fertőző (pl. rüh atka), és lehet valamilyen belgyógyászati ok (pl hormonzavar), és még számtalan megbetegedés. Ennek megállapítására állatorvosi vizsgálatra, kivizsgálásra van szükség. Javaslom minél hamarabb keresse fel állatorvosát Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem szükséges táplálékváltás, ha eddig is kellően változatos, vegyes magkeveréken voltak. Amíg picik a fiókák, némileg növelheti a kölesfélék mennyiségét a keverékben. Folyamatosan kapjanak kalcium-foszfor tartalmú ásványianyag kiegészítést.
Az utazás nem indokol éhgyomri állapotot, a meleg időben a szomjaztatás még veszélyes is lehet.
Kedves Viktória! Az hogy az állat sántaságot mutat, a végtag fájdalmát jelzi. A traumás kórelőzmény miatt ortopédiai kivizsgálás kell, valószínűleg kiegészítő vizsgálatokra (RTG) is szükség lesz.Még ha javulás is mutatkozik, akkor is meg kellene a kutyust nézetni egy állatorvossal.