1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Üdvözlöm! Általánosságban elmondható, hogy a vízi teknősök terráriumát úgy kell kialakítani, hogy a szélessége, a teknős páncéljának a 4-5-szöröse, a terrárium mélysége a teknős páncéljának a 2-3-szorosa legyen, a vízmélység pedig a páncél hosszának 1-2-szerese legyen. Példaképpen, egy (esetleg egy pár) 10 cm páncél hosszúságú teknősnek egy: 50X30 cm alapterületű és 40 cm magas terrárium szükséges, amelyben 15-20 cm magas a vízszint!
Üdvözlöm! Az, hogy nappal a sziklák alatt fekszik, ez normális, mert éjjel aktív állatról van szó. Előfordulhat, hogy valamilyen környezeti változás következménye képen nem eszik. Ha egy hétig nem eszik és a farokrépája nem megy össze, addig szerintem nem kell aggódni! Kínálja étellel, szerintem enni fog, amennyiben elutasítja a táplálékot és a hasa beesik, illetve a farkában lévő zsír csökken, akkor mindenképpen specialista orvoshoz kell vinni! Próbálja kicsit megemelni a terrárium hőmérsékletét!
Kedves Kérdező! Nyugodtan legyen gondos gazdája a kiskutyának. Először egy állatorvosi vizsgálatot végeztessen el.
Elég valószínű az idegrendszeri eredet, előtte azonban javasolnék a fertőző és belgyógyászati eredet kizárására egy vérlabor és szerológiai vizsgálatot is. Kezelése és a betegség diagnosztizálása egyedi, nem egyszerű. Szerintem minden jobb felszereltségű rendelő el tudja végezni a vizsgálatokat, nem szükséges hozzá "specialista"...
Kedves Érdeklődő! Kapható kimondottan érzékeny emésztőrendszerű állatoknak való táp az állatorvosoknál,vagy állatpatikákben. Érdemes lenne kipróbálni valamelyiket. A tisztálkodás rendje is ki fog alakulni biztosan. Egészséges macska rendszeresen tisztogatja a bundáját. Amikor az állat beteg,vagy mozgásában korlátozott,elmarad a tisztálkodás.