1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ékszerteknősök esetében a vedlés nem zajlik le olyan gyorsan, mint például kígyók esetében. Sokkal inkább jellemző, hogy elhúzódik a folyamat és nem lehet pontos időtartamot megadni. Növekvő teknősöknél szinte mindig van egy-egy szarupajzs amit éppen levedlenek. Hasonlóan ehhez, a bőr vedlése is folyamatos és általában fehéres foszlány formályában látható, amint a teknősről lóg vagy a vízben lebeg. A vedlés felnőtt korban sem szűnik meg teljesen, bár a mértéke jelentősen lassul. Egy dologra azonban érdemes odafigyelni: elsősorban szabálytalan páncélalakulás esetén a cserélődő szarupajzsok nem minden esetben válnak le. Ilyenkor alatta könnyen fertőzés indulhat meg, ami akár páncélrothadáshoz vezethet.
Üdvözlöm! Az ékszerteknős erősen ragadozó, gyakorlatilag mindenre vadászik, ami mozog. Semmilyen állatot nem javaslok vele együtt tartani, de a halakat nehezen kapják el.
Remélem mire a válasz megírtam már minden rendben van. Ilyen esetben mihamarabb állatorvoshoz kell vinni az állatot!!!
Kedves Pinky20! Nem lesz belőle baj.
T. Kérdező! Az biztos, hogy beteg az állat, de az egyetlen tünet amit leírt , a nehezített légzés..... Oka sok minden lehet: szívbetegség, tüdőgyulladás, hasvízkór, daganat stb. Kivizsgálást igényel, vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel: ZOOÁZIS