1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Hajni! Korára való tekintettel valamilyen vitamin vagy nyomelem hiányról lehet szó, kezdejen bőrvédö és tápláló készítményeket adni kedvencének. Dr. Puskás Gábor
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
A leírtak után csak egyetlen tanácsom van, de azt kérem, fogadják meg: vigyék a cicájukat minél előbb állatorvoshoz és vizsgáltassák meg! A találgatásoknak semmi értelme nincsen, csak azt lehet vele elérni, hogy elhúzódik a folyamat, ami ezt okozza.
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Tisztelt Kérdező! Több olyan fejlődési rendellenesség is van, amely azt eredményezi, hogy a tüzelés elmarad. Ezek egy része valóban olyan kromoszómákhoz, génekhez kötött, amely a kialakuló szín kódolásában is szerepet játszik, így egyúttal színhiba is kialakul. A pontos okot megmondani csak vizsgálattal lehet. A vizsgálatoknak csak abban az esetben látom értelmét, ha a görényt kifejezetten tenyésztési célból vásárolta. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős