1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Erre csak úgy lehet választ adni/kapni, ha előtte kipróbálják. - elsőre néhány alkalommal a cica legyen egy biztonságos boxban, ketrecben ha a kutya nem adott le vadászati vagy agresszív jeleket akkor? - lehet próbálkozni úgy hogy a cica szabadon van és a kutya pórázon ha a ez esetben sem történtek figyelemre méltóan támadó jelek, akkor az esély viszonylag magas a barátságos, kiegyensúlyozott együttélésre, - de nem 100 % ! Ekkor még mindig sok figyelmet kell a kettőjük összeszoktatására fordítani és elolvasni Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét.
A szája sok mindentől lehet büdös egy kutyának, leggyakoribb ezek közül a fogkövesség. A hasmenést olyan sok betegség okozhatja, hogy kivizsgálás nélkül még tippelni sem lehet az okára. Ki kellene alaposan vizsgáltatnia kutyáját!!! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu Kapcsolódó témák: Az Ön kutyájának egészségesek a fogai? Hogyan őrizzük meg a fogak és az íny egészségét? Kutyámnak büdös a szája
Kedves Éva! A mielőbbi állatorvosi vizsgálat, például egy bőrkaparék vizsgálat sokat segíthet. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Miklós! Vigye el az állatorvoshoz a cicàt. Dr. Puskàs Gàbor
A 'megtanítani' - talán nem a legjobb kifejezés. Igazából az un. "pozitív büntetés" elméletét kell alkalmazni: a macska cselekvésekor hozzáadunk (+) egy negatív élményt, amivel egy kellemetlen érzést okozunk számára. Ezzel elérhető, hogy egyre ritkábban fogja az adott cselekvést végezni ( ez esetben a medencét megközelíteni) Több alkalommal, megfelelő inger segítségével meg kell ijeszteni a medence közelébe haladás során!