1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Gabriella! 6-9 hónapos korban zajlik a kutyák ivarérése, amely különösen a nőstényekben járhat átmeneti hangulatváltással. Megviselheti a heves frontváltás is. Ezekben az esetekben a hangulat hullámzó, és nincs láz. A fertőző betegségek hőemelkedéssel, lázzal járnak. Emellett a kórokozótól függő egyéb tünet is jelentkezik. Ilyenek a szemcsipásodás, orrfolyás (szopornyica), a hányás-hasmenés (parvo-, corona, rotavírusok), véres-csokoládébarna vizelet (babesia), bőrpír, sántaság, esetenként torokgyulladás (Lyme-kór). Érdemes lázat mérni (ezt kutyánál végbélben mérjük, 38-39 fok között normális). És figyelni a további tüneteket. Ha 39,3-39,5 fölé megy a kutya hőmérséklete, mindenképpen érdemes állatorvoshoz vinni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Rengeteget kell játszani, foglalkozni vele. 2-3 különböző macskajátékot és mindenképpen egy un. kaparófát kell neki alternatívaként biztosítani - a kezed helyett.
Ne engedje ki a lakásból! Üdv
Érdekes kérdés amit feltett, de én nem tudom jelenleg semmi jóval sem kecsegtetni. Tudomásom szerint jelenleg nem folyik sehol ilyen képzés, és azok a cégek, akik a közelmúltban tervezték ilyennek a beindítását, elég hamar visszaléptek ettől a szándékuktól a felmerülő nehézségek miatt. Mindenképpen tudni kell azt is, hogy jelenleg ez a foglalkozás "lóg a levegőben", mert ma az ilyen végzettségű szakemberek foglalkoztatása sok szempontból megoldatlan (még jogszabályi szinteken is).
Valószínüleg hangszálgyulladása van. Vigye állatorvoshoz!