1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Valamilyen bőrgyógyászati betegség, fertőzés, gomba, parazita, esetleg időszakos allergén anyag okozta allergia lehet a kiváltó ok. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat adhat megfelelő választ.
A viselkedés oka lehet a kezdeti túlzott dominancia és a helytelen nevelés együttes hatása. Természetesen befolyásoló tényező a kan kutya hormonháztartása is amin az ivartalanítással könnyen lehet változtatni. A 4 év alatt nem tüzelő szuka kutya, az gyakorlatilag "nőgyógyászatilag" - beteg.
T. Gazdi! Feltételezem , hogy nyilt törése volt az ebnek, de ha esetleg fedett törés mellett alakultak ki az Ön által leírt elváltozások, akkor a térdizületet csak merev izületté lehet alakítani, vagy a lábát amputálni lehetett volna. Amennyiben nem ez történik bíztossan funkciójában károsodott és fájdalmas lába lett volna. Minden bizonnyal több műtét várt volna rá. Szerintem amúgy is kár a múltat bolygatni, mindenképpen reális volt az euthanázia ebben az esetben. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Össze lehet őket tenni a röpdébe. Ha bántanák egymást akkor fokozatosan és sok türelemmel lehet őket összeszoktatni.
Nem valószínű a szopornyica, már azért sem, mert védőoltásban részesült. A lehetséges problémák azok lehetnek, amiket felsorolt. Amennyiben nem szűnnek a panaszok, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát.