1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Barbara! Nem kizárt, hogy hosszabb távon is megfelelő gyógytápot kell kapjon a kutya, de előtte korrekt vizeletvizsgálat tenyésztéssel és rezisztenciavizsgálattal javasolt, valamint amennyiben nagy méretű a kő, akkor annak műtéti eltávolítása. Ám ez az eset már meghaladja az interneten való javaslattevés lehetőségeit, így csak azt tudom tanácsolni, hogy kérdéseit személyesen tegye fel állatorvosának, amennyiben megbízik benne.
A leírtak alapján nem lehet diagnózist alkotni, mert ez valószínűleg még egy alaposabb kivizsgálás után sem lenne egyszerű dolog. Otthon szinte biztos, hogy nem lehet rajta így segíteni, mindenképpen el kell(ene) vinni olyan rendelőbe, ahol el tudják végezni a szükséges vizsgálatokat és ahol esetleg kezelni is tudják pár napig. Ma már 30-40 km körtezben szinte mindenhol -így valószínűleg az Önök lakhelyének közelében is- van jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy nem lehet lehetetlen feladat eljuttatni oda.
Kedves Gazdi! Az allergia sikeres kezeléséhez diagnosztizálni kell a felelős allergéneket (allergia diagnosztika vérből), majd utána ezeket a komponenseket ki kell iktatni az étrendből (táplálék allergének), illetve a belégzésieket pedig hiposzenzitizálni kell. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Ilyen, hogy fehérje allergia nincs, csak konkrét fehérje típusokra lehet allergiás az állat. Ezt pontosan meg kellene határozni (allergia panel vizsgálat vérből) és utána az allergiás fehérje típusokat ki kell zárni a táplálékból. Általános humán antiallergiás szer kutyáknak nem adható. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Lehet vízköves a háta és ha foltos valószínűleg az is attól lehet, Ha rendesen van táplálva ( például hallal) ha rendesen mozog és nem puha a páncélja akkor külön vitaminozásra nem nagyon van szükség.