1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Jó napot! Én csak annyit tudnék javasolni, hogy meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. A 2 év valóban élemedet kor, ám a szemhéjdudor nem korfüggő:) Üdv
Semmi adatot nem találtam , mi miatt nem ehetne bambusznádat. Figyelemmel kell azonban lenni arra, hogy nagy rosttartalma mellett viszonylag kevés a tápértéke.
Többféle kutya tejpótló szer kapható, melyek alkalmasak a kiskutyák táplálására, születésüktől kezdve. Állatorvosa bizonyosan segít valamelyik tejpótlót beszerezni Dr. Lévai Péter
- Igen, van reális esély arra hogy a macska fokozatosan megszokja megtanulja a ki-be járást, (a technikai megoldás az I. emelet miatt nehezebb, de nem lehetetlen!) de a kezdeti időszakban sok türelmet és odafigyelést igényel. - A félelem valóban nagy gátja lehet a kiszoktatásnak, mert jogos az a feltételezés, hogy egy pánik helyzetet követően a macska egy bizonyos időre elveszti a tájékozódó és döntésképességét, majd ezt követően baleset éri vagy reális időn belül nem talál haza. - Biztonságosabb lenne, ha megtartanák a jelenlegi kombinált módszert, talán a benti és a kinti aktivitást, játékot kibővítve érdekesebbé, intenzívabbá téve
Az egyedül maradt hörcsög életkörülményeiben ez ugyan jelentős változás, de egy átmeneti depresszió után alkalmazkodni fog az új körülményekhez.