1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
T. Gazdi! Én az Advocate-et ajánlom. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat, így pusztulnak el. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. üdvözlettel: dr. Stark Róbert
A több macska közös élettérben tartását sok minden befolyásolja. A különféle konkurenciaharcok megelőzésének egyik leghatékonyabb módja az ivartalanítás. A szőrhullást ritkán okozza lelki ok - stressz ! Gyakoribb a táplálkozással vagy szőr- bőr betegséggel, allergiával összefüggő tünetek.
Mindenképpen el kelleni vinni állatorvoshoz, mert ugyan a túlnőtt fogakat otthon is le lehet csippenteni, de a kisett alsó fogak miatt muszáj lenne megvizsgálni a kisállatot. Persze, ha nem az egész törött le, hanem csak egy darab, néhány nap alatt visszanőhet, nem okoz kellemetlenséget a tengerimalacnak. Kísérjük figyelemmel a kérdéses fog növekedését, míg vissza nem nyeri eredeti hosszát. Ha emiatt nem tud megfelelően táplálkozni, a táplálékot apróbb darabokra vágva adjuk neki, szükség esetén átmenetileg pépes ételt is készíthetünk, arra törekedve, hogy minél hamarabb visszatérjünk a hagyományos étrendre. Orvoshoz akkor forduljunk, ha a törött fog felülete csipkézett (esetleg szúrós sarka van), a szemben levő metszőfog ferde, a tengerimalac étvágytalan, nem rág megfelelően, gyulladást vagy fertőzést észlelünk. A C-vitamin hiánya jelentősen rontja az egészséges fogak kialakulását, fejlődését, ezért a tengerimalac étrendje legyen C-vitaminban gazdag Túlnövés elkeerülése:Ha kedvencünk megfelelő mennyiségű szénát fogyaszt a nap során elkerülhető, hogy fogai túlnőjenek. Ha a metszőfogai lesznek hosszabbak a kelleténél, egy csipesszel (gyakorlatlanabbak esetében orvosi segítséggel) lehetőség van azok fájdalommentes megrövidítésére.
Kedves Nyuszigazdi! Sajnos előfordulhat nyulaknál is, hogy nem vemhesül. Azonban a nyulaknál nincs kifejezett ivari ciklus, azért mégis hatnak rájuk a környezeti hatások. (náluk a petesejt leválását a párzás idézi elő). Próbálkozz az őszi időjárás mellett még egyszer vagy kétszer. az is előfordulhat, hogy kivételesen "rossz" illetve egymással nem összeférhető bakokkal próbálkoztál. Igaz, hogy kicsi az esélye, de előfordulhat. Azonban arra figyelj, ha nincs párosodás és mégis elkezd a nyuszi fészket rakni, szőrt tépni. Előfordulhat, hogy álvemhes. Ez hormonprobléma miatt alakul ki, ami hátterében állhat annak is, hogy nem sikerül vemhesülnie. A sorozatos álvemhesség azonban méhgyulladást okozhat, tehát ilyenkor tanácsos orvoshoz fordulni. Ha sokszor egymás után észleled a jelenséget ( ilyenkor az állat pontosan úgy viselkedik, mint vemhesen, de nem lesznek utódok. Majd néhány hét múlva újra előjöhet a viselkedés). Ha kérdésed van nyugodtan keress meg. További Szép Napot Gabriella
A természetben a hím egyedek szinte életük végéig nemzőképesek.