1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Érdeklődő! Sajnos így látatlanban nem sokat lehet mondani, nagyon valószínű, hogy csak a kora miatt, de ha nagyon aggódik kis kedvence iránt mindenképpen vigye el kisállat orvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A virágföld nem megfelelő, mivel nagyon magas a szerves anyag tartalma. A kerti földet nem kell átmosni.
A kisbabát soha ne hagyják felügyelet nélkül a kutyákkal, úgy biztosan nem történhet semmi baj. Különösen, mikor a kicsi is tud közeledni majd a kutyákhoz, viszont nem tud még óvatosan bánni velük. Az allergiával kapcsolatos kérdésre egy humán allergológus szakorvostól, vagy gyermekorvostól kaphat szakszerű választ.
A leírtakból úgy tűnik, hogy a vér a vizelettel ürül. Ennek hátterében húgyúti szindróma, húgykövesség, húgyhólyag gyulladás is lehet. Azt ajánlom, mielőbb keressék fel a kezelő állatorvosukat.
A tojást látni lehet ha jól megnézi. Ha nem látszik hogy tojásos lenne és eszik rendesen akkor nagy baj nem lehet.