1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Gazdi! Küldök Önnek egy linket, melyre rákattintva megtalálja azon gyógyszertárak listáját, ahol a legnagyobb valószínűséggel fogja tudni beszerezni a szereket: http://www.homeopata.hu/p-budapest.php Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hányás csupán egy tünet, amely sok betegség egyik tünete lehet. Ezért a kiváltó ok kiderítése érdekében feltétlenül további vizsgálatokat kellene végeztetni. Minél előbb!
A megváltozott viselkedés kiváltó oka lehetnek: • vagy egy negatív élmény, • vagy a kutya késői érettsége • vagy tüzelési tünetek Amennyiben a második, harmadik ok, - akkor ivartalanítással lehet nagy lépést tenni a megoldás felé. Ha már ivartalanított az állat akkor a fajtársakra történő deszenzibilizáló tréning segíthet.
Kedves Olvasónk, minden kérdésére választ talál az alábbi cikkünkben: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
Kedves Gazdi! Ha megvakul egy kutya, az komoly probléma, de korántsem annyira, mint nekünk, embereknek. A kutya egyéb érzékszervei jóval kifinomultabbak (szaglás, hallás), ezért nem okoz ez egy kutyának olyan súlyos érzékelési kiesést, mint nekünk. Ha egyéb más baja, betegsége nincs, és láthatóan jól érzi magát az Önök társaságában, akkor nem gondolnám, hogy el kellene altatni. Tacskó kutyánál a 8 év még egyáltalán nem mondható öregnek, tehát még sok szép évük lehet együtt. Arról nem ír levelében, hogy mi okozta a teljes vakságot kedvencüknél. A kiváltó októl ill. a diagnózistól függően akár még vissza is fordítható a dolog. Érdemes lenne utána járni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea