1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Barbara! Ez nagyon kevés információ ahhoz, hogy bármire is következtethetnék. Vigye állatorvoshoz a cicát! Az biztos, hogy csak férgesség miatt egy felnőtt macska nem lesz hirtelen bágyadt.
A leírtak alapján nem zárható ki, hogy a macskák alsó húgyúti szindrómájáról van szó. A háttérben lehet húgykövesség. Mindenképpen további vizsgálatra és kezelésre lesz szükség. Amennyiben húgykő ("homok", gritt) zárja el részlegesen a húgycsövet és okoz gyulladást, a vizelet savanyításával (gyógytápok, savanyító gyógyszerek) a betegség orvosolható ill. megelőzhető. Szükség lehet további antibiotikum kezelésre is.
Egy német juhászkutya 13 évesen már eléggé idősnek számít, a szervezetében sok minden már nem tökéletesen működik. A jelenlegi állapotának a megítéléshez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni, illetve jó néhány kiegészíő vizsgálat is indokolt lehet (például egy teljes vérlabor). Az orr kiszáradása és melegsége a lázas betegségere jellemző, de nem minden betegség jár lázzal, úgyhogy nem jelent most semmit ha az orra éppen nedves és normális hőmérsékletű. Állatorvost kellene felkeresni a kutyájukkal!
A tollhullás intenzívebb vedléstől is lehet. Ehhez kapcsolódhat némi hangulatváltozás is. Multivitamin kiegészítés ajánlott az ivóvízbe, továbbá segíthet gyorsítani a folyamatot kalcium tartalmú készítmény és fehérjedús lágyeleség. A hangulatváltozás esetleges további okairól azt kérdezzék meg, aki a madár ellátásáért felelős volt.
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!