1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A leírás alapján tüzel.
Ha a madár tünetének okozója tojásvisszatartás, akkor azt kloákába juttatott paraffinolajjal, szükség esetén kimasszírozással, vagy oxitocin injekcióval lehet kezelni, Hozzáértő madarász, vagy állatorvos felkeresése indokolt!
Kedves Érdeklődő! Természetesen lehet, minden gyümölcsfa ága (és rügyei) ehetőek a hörcsögök számára (is). Kiváló a cseresznye, alma, meggy, barack, szilva, körte, szőlő (bár nem fa). Ezek valamelyike, vagy mindegyike szinte minden kertes házban megtalálhatóak. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A csőr feletti viaszbőr deformációját az esetek túlnyomó többségében atkafertőzés okozza. Ritkán, de előfordul májfunkció zavar, vagy hormonális probléma jeleként, főként idősebb madarakon. Lokális kezelésként paraffinolajos ecsetelést javaslok, de érdemes lenne visszamenni a kórházba az atka elleni kezelés ismétlése, illetve kivizsgálás(pl. székletminta-vétel baktériumtenyésztéshez) céljából. A kezelést önállóan is elvégezheti Ivermectin spot on light készítménnyel, melyből 2-3 cseppet kell a madár tarkójára cseppenteni. Egy cseppet a fertőzött bőrfelületre is juttathat úgy, hogy az orrlyukakba ne kerüljön.
A babéziózis még az enyhébb esetekben is komoly és súlyos betegségnek számít, már csak azért is, mert hirtelen megfogy a vörösvérsejtek száma, a szétesettekből kiszabaduló melléktermékek pedig megterhelik az anyagcserét. Az étvágytalansága érthető, és még eltarthat akár több napig is. A felépüléséhez megfelelő kezelésre, majd a regeneráció időszakában türelmes ápolására van szükség.