1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Erre interneten át ennyiből nem lehet válaszolni. Kérdezze meg kezelőorvosát.
Kedves Nikoletta, ezek az állatok azért nem a hosszú hideg klimára vannak kitalálva. Ezt tudni kell. ebből következik, hogy de igénybe veszi a szervezetüket, igen le is gyengíti őket. A hidegtől és az adott egyed ellenálló képességétől függ mennyire... enni addig biztos nem fognak, míg sokkal melegebb nem lesz (kb 20-25 fok minimum) Üdv-Éva
A nagytestű, nagy növekedési erélyű kutyák csontfejlődési zavara rendszerint a túlzott energia ellátás miatt alakul ki bőséges takarmányozás mellett. A tapasztalatok szerint ha ilyenkor még kálcium és D-vitamin adagolás is történik, a tünetek csak súlyosabbá válnak. Ilyenkor átmenetileg alacsonyabb tápértékű tápoknak a szokottnál kisebb mennyiségű etetése javítani szokott a problémán. Természetesen hasonló tünetek angolkór (kálcium és D-vitamin hiány) esetén is előfordulnak, de a kérdésben leírtak alapján valószínűtlennek tartom, hogy erről lenne szó.
Én az ivartalanítást javaslom a nem kívánt vemhesség megelőzésére. Ha Ovaridot szeretne használni, tájékoztatást kap állatorvosától, mivel vény nélkül nem szerezhető be a készítmény.
Azért mert megszokta és Önök nem tettek eddig ellene hatékonyan semmit.