1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A válaszom a kérdésre rövid: nem tudom! Ez egy rendkívül speciális panasz, ami okának kiderítése nem lesz egyszerű. És még az sem biztos, hogy ebben egy állatorvos segítsége kell(het).
Nem, nincs semmi baj, ez a két dudor a kutya természetes "alkatrésze". Nemi izgalom hatására duzzadnak meg ezek a mirigyek.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. A leírt tünetek uyganis sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom.
Ha ez az elváltozás többször vagy folyamatosan előfordul, javaslom hogy vizsgáltassa meg állatorvossal. Az is lehet hogy ezek a tünetek csak átmenetiek voltak és maguktól megszűnnek.
Kedves Gazdi! Ritka esetekben előfordul, hogy a gyógyulás ilyen sokáig elhúzódik de mindenképpen érdemes felkeresni a műtétet végző állatorvost kontrollvizsgálat céljából. Amennyiben mindent rendben talál, fizioterápiával lehet a fájdalmat csillapítani és a helyes végtaghasználatot elősegíteni. Fizioterápiával foglalkozó szakemberek elérhetőségét itt találja: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta