1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Ha másfél hete műtötték és azóta már eszik is, akkor nem lehet annyira legyengülve, hogy ülni sem tud. Feltétlen vizsgáltassák meg újra az állatorvosukkal!
Kedves Olvasónk! Erről már sokat írtunk, az ellésről ebben a cikkünkben mindent megtalál >>
Kedves Gazdi! A kutyusból bőrkaparékminta vizsgálat szükségeltetik a pontos diagnózishoz és gyógykezeléshez. Legyen szíves elvinni állatorvosához. Tisztelettel Szaniszló Ferenc
Kedves Tímea! Ilyen esetben mindenképpen egyedi kezelésre van szüksége a cicának, aminek az a feltétele, hogy a kezelő (homeopata) állatorvos igen részletesen és alaposan megismerje a cica tüneteit, előzményeit, körülményeit. Így valóban az lenne a legjobb, ha személyesen fel tudna keresni egy ilyen gyógymódokban is járatos kollégát. Győrben nem tudok ilyen kollégáról; legközelebb Önhöz Bábolnán rendel Dr. Mátray Árpád kollégám, 06-30-961-6008 (időpont egyeztetés: 9-10 óráig). Mielőbbi gyógyulást kívánok kis kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Idő kell a kutyának, amíg megszokja a bezártságot, hozzá kell szoktatni az egyedülléthez és a szobatisztasághoz.. Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása ez a cikk is segíthet: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5819 és ez a videó is segíthet: http://videokedvenc.hu/video/kertes_hazbol_lakasba_igy_szoktasd_at_a_kutyadat