1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
A növekedést elsősorban a genetikai alapok befolyásolják.A hiányos táplálás okozhat fejlődésben visszamaradást,de ilyenkor a kutya láthatóan sovány is./A kondíciójáról nem esett szó a leírásban./Normál esetben a csontok hosszfejlődése egy ilyen közepes méretű kutyánál 10 hónapos kor körül megáll,ezért lehet hogy már nem fogja tudni befolyásolni.
Azt, hogy mi lehet a probléma, így látatlanban, vizsgálat(ok) nélkül biztosan nem lehet megmondani (főleg úgy, hogy két állatorvos is látta már, mégsem született megfelelő eredmény). Azt javaslom, keressenek egy szemészettel specialitásként foglalkozó állatorvost (sok ilyen van) és neki mutassák meg a kutyájukat ill. a szemét.
Ezt a kérdést a kezelő állatorvossal kell megbeszélni! Ő tudja, hogy mit, és miért.
Igen, életben maradhat és hosszú évekig szenvedhet és akár fertőzhet is. El kellene vinni állatorvoshoz, hogy meggyógyuljon. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Fogköves, állatorvoshoz kellene vinni, eltávolíttatni!