1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Bár diszplázia szűréshez még fiatal a kiskutya, mindenképpen nézesse mg állatorvossal. Érdemes lenne a csonterősítő helyett inkább ízület és porc védő készítményt adni a kutyusnak. Ilyen többféle létezik, állatorvosa fog ajánlani közülük.
Kedves Kata! Ritkán előfordul (bár ez szerintem Önt most nem vigasztalja), hogy az ivartalanított kan kutyáknál megmaradnak egyes párzást imitáló viselkedés "maradványok". Ezek valamikor maguktól megszűnnek, de valamikor folyamatosan jelentkeznek. Ez utóbbi esetben (ha az nagyon zavaró) gyógyszeres kezelésre szorulhatnak. Szerintem más ivaros magatartás nem fog "visszatérni", elszökni se fog...
Kedves Érdeklődő, itt mindent részletesen elolvashat az ecsetalgáról >>
Nem, nem igaz! A vonatkozó kormányrendelet minden kutya mikrochipes megjelölését kötelezővé tette, kivételek pedig nem szerepelnek a rendeletben. Egy másik jogszabály pedig előírja, hogy az állatorvosok csak chippel már előzőleg megjelölt kutyát olthatnak be veszettség ellen (ez már 2013. január 1-től így van).
Nem, a vemhesség nem okozhat levertséget. A leírás alapján biztosan beteg a cica. Állatorvosa tudni fogja, mit kell rajta megvizsgálni, hogy diagnózishoz jusson. Feltétlen vigye őt el hozzá!