1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Gazdi! A cica valószínűleg vagy rühös, vagy súlyos allergiája van. Az előbbit bőrkaparék vizsgálattal, az utóbbit vérből végezhető allergia vizsgálattal lehet diagnosztizáni. Ha megvan a diagnózis, akkor jövet a kezelés. Mindkettőre jól kidolgozott protokollok vanna, Tehát érdemes egy bőrgyógyász specialistát keresni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A légcső-gégehurut egy makacs betegség. Érdemes lenne antibiotikumot váltani, és kiegészítésképpen más (akár gyógynövényes) nyálkaoldó-köptető készítményt is adni. Ha viszont nem vagy nehezen múlik, gyakran kiújul a probléma, akkor altatásban át kellene tekinteni a szájüreget, mandulákat, gégét (endoszkóppal), esetleg mintát venni bakteriológiára és egy mellkasi röntgen felvételt készíteni, a komolyabb betegségek kizárása végett...
Attól függ, hogy mennyire lépett rá, teljes testsúllyal vagy megtartotta magát, ahogy érezte, hogy ott a cicó. Én biztosan elvinném az állatorvoshoz, hogy kizárhassunk minden problémát.
Megszúrhatta a száját vagy talán lenyelhetett a tüskéjéből, ami végzetes lehet, ha a bélbe került. Minél hamarabb el kellene vini kivizsgálásra.
Nyugodtan ossza szét a cicákon, nem lesz bajuk. Csak arányos legyen, mintha kg-ra osztaná el közöttük.