1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Ez egy ahhoz hasonló folyamat, mint a csuklás. Egy légzési görcs. Ha pár másodpercre teljesen befogják az orrát és a száját, hogy ne kapjon levegőt, megszűnik.Néha előfordul, hogy pár másodperc után még 2-3-szor mutatkozik, de utána elmúlik.
Kedves Gazdi! A vérzés háttrében több ok is meghúzódhat. Lehetséges, hogy izgalmi állapot miatt megrepedt egy hajszálér, de akár más, súlyos probléma is kiválthatja, ezért mindenképp vigye el állatovoshoz!
Kedves Gazdi! Bőrkapaék vizsgálat nélkül nem lehet megállapítani a pontos okot. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem sok esélyt látok a macskaházba történő, teljes mértékű kiszoktatásra. Ha lenne valamilyen kamra, melléképüéet, garázs, stb, ahová macska ajtót lehetne felszerelni, akkor valószínűbb lenne a siker.
Az ilyen sérülések néha lassan és kicsit nehézkesen gyógyulnak. Ahogy a leírásból látom, azért folyamatosan van javulás és egyre jobb a seb állapota. Szerintem nem kell aggódni, helyre fog ez jönni előbb-utóbb. A Hyperol-t én jónak tartom, csodákra képes, én nem cserélném le Betadine-ra. (De ez a magánvéleményem.) Az egyetlen kérdésem annyi lett volna, hogy antibiotikum adásáról nem volt-e szó korábban? (Bár a mostani stádiumban már gyakorlatilag felesleges adni.)