1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján én nem gondolnék asztmára, inkább légcsőkollapszusra, ami annyit jelent, hogy izgalmi állapotban (félelem, stressz, öröm) összelapul a légcső egy szakasza, és nehezen kap levegőt az állat. Az ilyen kistestű kutyusok egyébként is hajlamosak az ilyen jellegű panaszokra. Javaslom, hogy minél hamarabb vizsgáltassa ki kedvencét (Rtg.!), és ha meg van a pontos diagnózis, akkor lehet kezelni ezt az állapotot. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, 06 (20) 928-4425.
Kedves Gazdi! Ennyire szűkös leírásból nem lehet megállapítani a problémát. Kérjük, hogy vigye az ebet állatorvoshoz, aki vizsgálatok után megfelelő diagnózis tud felállítani!
Nem. Mindenképpen vigye állatorvoshoz (szétkapart szemölcs vagy histiocytoma). Valószínűleg műteni kell.
Kedves Gazdi! A macska hányását sokféle dolog okozhatja: a táp is lehet felelős egy mohó étkezést követően, de akár a bélerlzáródás tünete is lehet. A hányás tartalma árulkodó lehet a kiváltó okra nézve - szőrcsomó, félig megrágott levelek, nem rendesen megrágott étel, habos folyadék stb. Pár alkalom még nem jelent feltétlenül komoly bajt, de mindenképp javasolt állatovosi vizsgálat (és amennyiben aktuális, így a vemhességel kapcsolatos kérdések is megbeszélhetőek).
Ez elég gyakran előforduló probléma. Ma már nem kell megvárni amíg teljesen elromlik e a sérült fog. www.vetfog.hu ezt tudom ajánlani.