1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Gazdi! Fontos lenne kideríteni, hogy milyen eredetű a sántítás. Vigye állatovoshoz, hogy pontos diagnózist tudjon kapni!
Gedves Gazdi! Vigye állatovoshoz, aki a tünetek alapján megfelelő kezelésben részesíti a kutyát! Többféle bőrbetegség is állhat a kopasz folt hátterében (gomba, atka, allergia), és csak vizsgálattal lehet a pontos okot megállapítani.
Kedves Adrienn! A kutyust alaposan ki kellene vizsgálni: bőrkaparék elemzés, bőrkimetszéses szövettani vizsgálat, vérvizsgálat pajzsmirigy működésre stb.). Szerintem vigye el az állatorvosához és ki fog derülni mi a baj és meglesz a megfelelő kezelés is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Tamás! A gyógyszer (főként a Drontal Plus) biztosan hatott, természetesen, ha megfelelő adagban alkalmazta. A gyakorlatban nincs nagy jelentősége, hogy mikor adta be, a lényeg, hogy nem hányta ki... Ha gondolja (nem okoz vele bajt) megismételheti 1 hónap múlva, de egyébként negyedévente javasolt féreghajtani, ha pedig látható a bélsárban parazita, 2 hétre rá meg kell ismételni...
Kedves Gazdi! Ha nincs begyulladva a bűzmirigy, akkor nem lehet oka a vakaródzásnak. Sokkal inkább allergiára kell gondolni, esetleg rühre, amit bőrkaparékból nagyon nehéz kimutatni. Jó lenne egy szakszerű bőrgyógyászati kivizsgálás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc