1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Az orrvérzésnek nem csak sérülés lehet az oka. Ha visszatérő problémáról van szó, feltétlen vizsgáltassa meg állatorvosával a kutyát!
Kiegészítő vizsgálatra lenne szükség, először egy bőrkaparék mintáát kellene laborba küldeni. Beszélje ezt meg kezelő állatorvosával, vagy keressen esetleg bőrgyógyászatra szakosodott állatorvost.
A féregtelenítést addig kell ismételni 2 hetente, míg féregmentes nem lesz az ürülék. A puffadást emésztési rendellenesség is okozhatja. Mind ennek, mind a féreghajtás sikerességének ellenőrzésére kérjen egy komplett bélsárvizsgálatot mikrobiológiai tenyésztéssel együtt!
Elképzelhető központi idegrendszeri eredet (agyi, epliepsia stb.) vagy akár szív/belgyógászati okú, úgyhogy azt javasolnám mutassa meg állatorvosnak...
Valószínűleg véletlen egybeesés. Ha már két hete hasmenése van, célszerű állatorvoshoz vinni. És ha tudnak, vigyenek bélsármintát is.