1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Üdvözlöm! A halak párosítása jó. ezek együtt tarthatóak. A belső szűrő is megfelelő, a szakboltokban kapható szűrőket kell megnézni és azt venni, amit ehhez a vízmennyiséghez ajánlanak. Nem feltétlenül jobb, ha nagy az áramlás, az erősebb szűrő miatt!
A papagáj csak azt teszi, amit a természetes ösztönei diktálnak. Tavasz van, ilyenkor intenzívebben udvarolnak és, ha nem tojót kapott lakótársnak, hát a hímmel próbálkozik. Ha valakinek nincs elég ideje a papagájával foglalkozni, mindenképp azt ajánljuk, hogy ellenkező nemű párt kapjon. Ha a tulajdonos semmiképp nem akar fiókákat, akkor meg kellene fontolni a madaraktól való megválást.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag jó kezekben van, bízzon állatorvosában. Valóban altatni kell a CT-hez, a kockázatot az aneszteziológussal kell megbeszélni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha a Betadine-os kezelésre nem javul feltétlen mutassa meg kollégának. Többféle bőrbetegség lehet.
Sajnos boncolás nélkül én sem tudok mit mondani. Bármi rendelleneség (akár veleszületett is) lehetett nála. A nyújtódzkodós testtartást erős hasi fájdalom ( pl. hasnálmirigy gyulladás) esetén veszik fel a kutyák. De sajnos akár lehetett valami daganata is szegénynek. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rövid élet jutott neki.