1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Mocsári teknős, hazai védett faj, elsősorban ragadozó, dögevő. Szerintem engedd el valami nagyobb tó vagy patak partján mert büntetnek érte.
A szódabikarbóna szakszerű eltávolítása céljából keresse fel a legközelebbi kisállatrendelőt.
Kedves Márta! Az, hogy a pikkelyek leváltak, minden kisérő tünet nélkül, az fura. A hasvízkórnál szokott előfordulni a jelenség, de a hal hasa ilyenkor puffadt. Nem hiszem, hogy a belenyúlás bármi gondot okozott volna, szinte kizárt, viszont nem lehet, hogy túl gyógyszerezte?
A feltett kérdésre már tegnap este válaszoltam a saját honlapomon, ahová a kérdező szintén elküldte a kérdését. A válaszom így inkább a többi olvasónak szól: Szerintem egyelőre semmi tennivalójuk nincs. Ne felejtsék el azt sem, hogy a kutyák érzékszervei sokkal érzékenyebbek mint az emberé, és attól, hogy Önök nem hallottak semmit, a kutyájuk hallhatott olyan zajokat, amire így reagált. De az is lehet, hogy csak álmodott valamit (ilyen is van).
A kérdésére való válaszolás a jóslás kategóriába tartozna, ami nem kifejezetten orvosi ténykedés. Az altatás minden esetben kockázatokkal járó beavatkozás, ami még néha a teljesen egészséges állatoknál is járhat előre nem látható gondokkal. Reménykedjenek, hogy idővel minden rendeződik. De ha nem így lesz, az sem lenne meglepő.