1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Gazdi! Elég egyértelműek az allergia jelei. A folyamatos viszketegséget valamilyen formában csökkenteni kell, mert szenvedést jelent. Tehát a legjobb allergiateszt alapján az érzéketlenítő szérumos kezelés, vagy gyógyszeres kezelés( itt vannak mellékhatások), környezetváltás ( gondolom ez most kizárt). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Az allergia jelei és tünetei A kutya is lehet allergiás? A szezonális kutyaallergia kezelése Kutya allergia: gyakran ismételt kérdések Mivel és hogyan kezelhető a kutya allergiája?
Pedig másik orvoshoz kell fordulni. Ezt nem értem.Olyan nincs, hogy nem adja ki a kezelési lapot az orvos. Ott is kell lennie felettes szervnek, ahol panaszt tehet. Állatorvosi Kamara. Vagy hatóság. Az is érthetetlen, hogy más miért ne kezelhetné e nélkül? Legfeljebb elölről kezdi a vizsgálatokat. Vigye be kutyát egy jól felszerelt Állatkórházba!
Kedves Emese! Valószínűleg gerinc (pl. porckorongsérv) vagy térdkalácsficam lehet az oka. Javasolom keressen fel egy ortopédiában jártasabb kollégát. Porckorongsérv és hátfájás a kutyáknál Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve
... pedig ezt a problémát megnyugtatóan csak egy kolléga tudja ellátni...
A szaruhártya közepén látható fekély miatt ez az eset már nem az otthon kezelgethető kategória.Gyorsan szemészethez is értő állatorvoshoz kell vinni a kutyát aki szakszerűen el tudja látni.