1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Érdeklődő! A 4 éves süni már idős. Vizsgálat nélkül nehéz megmondani, de elképzelhető, hogy kilazultak, meggyengültek, kiestek a fogai és emiatt gyengült le, mert nem tud rendesen enni. A száján - amennyire a képen látom - valami gyulladás lehet, (pl. fogmeder gyulladás), amit kezelni kell. Mindenképp el kellene ő vinni állatorvoshoz.
Kedves Tibor! A gyakorlatunkban a műtéti beavatkozás előtt és után minden esetben homeopátiás szereket adunk. Az Ön által leírt tünetek: a habzás, a félelem, a szorongás és az étvágytalanság sajnos előfordulhatnak a műtéti altatást követően. Ezekre is létezik egyénre szabott homeopátiás megoldás. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata, toxikológus és állathigiénikus szakállatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest Garay u. 21. Tel.: 06 1 3211355
Üdvözlöm! A legbiztosabb, ha állatorvos látja. mert látatlanban nehéz a székletet analizálni és a tüneteket felmérni. A gastroferm elvileg az enyhébb fertőzésnél a bélflóra helyreállítására elegendő, de ha huzamosabb ideig fenn áll a hasmenés és kelletlen szagúvá válik, akkor gyanítható, hogy antibiotikum szükséges - amit természetesen állatorvos ír fel. A hideg sárgarépa okozhatott begyhurutot illetve megfázásos tünetet, ha hirtelen ettek belőle. Üdvözlettel: Ráczné Cs. Tímea - hobbiállat-tenyésztő
Tisztelt Márton! Preventíve megelőzésként úgy gondolom nyugodt szívvel adhatja a kutyájának, ennek csakis pozitív hatásai lehetnek! Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Szia! Mindenképp vidd orvoshoz a széklet miatt. Az hogy keveset eszik az a melegtől is lehet. Őket is megviseli ez az idő, inkább lédúsabb dolgokat adj neki most. Viszont hogy nem kakilt az nem jó . nézze meg orvos.. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Mivel és hogyan etessük a nyulat? Emésztési problémák a nyulaknál