1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Ez egy normális képlet az ajakszélen. Minden macskának van. A pofa dörzsölédével a macska a száj körüli mirigyeit használva megjelöli a neki tetsző dolgokat. Mit jeleznek a macskák a spricceléssel?
Sajnos ezt az elváltozást csak műtéttel lehet megszüntetni.
A tojó egyedül is képes fiókákat felnevelni. Persze még addig sok mindennek el kell dőlni. Ha magosak a tojások, akkor sem biztos, hogy abból 4 fióka kel, ha igen az lehet, hogy már túl sok az egyedül nevelő tojónak. Ha kap egy új hímet, akkor szinte biztos, hogy otthagyja a tojásokat, de a hímmel való harmonizáció esetén, valószínűleg rövidesen új tojásokat rak. Ha egyedül marad és kevés alkalommal jön elő enni, akkor 1-1 kis darab (egész szálat azért sem, mert túl sok lesz az odúban a felesleges anyag és betakarhatja a tojásokat) fürtöskölest lehet az odúba tenni. Amikor már legalább két hetesek a fiókát, akkor is érdemes csumizt tenni az odúba, mert ezt csipegetik, amivel kevesebb lesz a szülő terhelése. Papagájok: gondozási 1x1 Hullámos papagájom tojt 4 tojást. Valóban kisebb az esély a hullámos párom szaporodásának ha csak egy párt tartok? Hullámos papagáj szaporodása
Sajnos nincsenek jó híreim! A leírt problémáról így biztosan nem lehet diagnózist mondani, de még véleményt is csak nagyon óvatosan szabad megfogalmazni. A leírtakból az a gyanúm, hogy allergiás lehet valamire, de hogy mire, azt így nem igen lehet még sejteni sem. Az sem kizárt, hogy amire allergiás, az nem kívülről jön, hanem a szervezetében keletkezik (ezt autoimmun folyamatnak hívják). A kutyájuk ebben a helyzetben alapos kivizsgálást igényelne, ami ott Angliában biztosan nem lesz olcsó. A kutya autoimmun betegsége A kutya is lehet allergiás? Allergiás kutya: tünet, vizsgálat, gyógyszer
Először az okot kellene megpróbálni megszüntetni, mielőtt a fenti megoldás szóba jönne. Szükségük van: elegendő helyre, megfelelő fényviszonyokra, kiegyensúlyozott takarmányozásra -kiegészítésként mészkőgritt és nutrafort 3 adagolás. A kotlóstyúk A kakas A tarka-barka baromfiudvar